Vítejte na Salaši Hájek

Naše farma Salaš-Hájek vznikla v roce 2003 v krásné krajině Vysočiny. Salaš proto, protože od samého začátku chováme početné stádo ovcí a salaš slouží, jako jejich zimoviště a Hájek proto, protože pod Salaší se nachází osada Hájek. Od samého začátku na našich pastvinách chováme ovce masného plemene Berrichon du Cher a kombinovaného plemene Zwartbles obě plemena používáme k užitkovému křížení , tak aby jehňata byla, co nejlépe zmasilá. V současné době chováme okolo 200 kusů bahnic. V roce 2009 jsme si pořídili základní stádo krav plemene Highland. Highland patří mezi plemena skotského náhorního skotu. Jehněčí maso a vyzrálé hovězí maso zpracováváme ve vlastní bourárně, odkud putuje ke konečnému zákazníkovi.  

Stylová restaurace Salaš-Hájek

V letech 2006 a 2007, původní budova kravína K96 prošla kompletní rekonstrukcí. Z kravína vznikla útulná restaurace a penzion s kompletním zázemím. Na podzim v roce 2007 jsme otevřeli celý nový objekt, restauraci o kapacitě 90 osob, venkovní terasu s kapacitou 40 osob a penzion s deseti lůžky ve třech pokojích. Provozujeme svatební hostiny s možností obřadu na dvoře salaše, rodinné a jiné společenské akce a rauty. Ve dvoře v těsné blízkosti restaurace je nově vysazena zahrada se sadem a zahradním jezírkem, kde nesmí chybět dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky. 

Útulný penzion Salaš-Hájek

Penzion Salaše nabízí ubytování klidné, pohodové, plné jedinečné atmosféry. Mezi jedinečný relax patří procházky po okolí, kde jsou krásná místa pro originální fotografie.

Prohlédně si více podrobností o našem ubytování